Zamilovaný sukničkář

V pátek 13. září jsme opět zašli do Divadla Palace v Praze na komedii Zamilovaný sukničkář od Michaela Parkera. Děj je zcela prostý.

Harry Douglas je americký velvyslanec ve Velké Británii, který rád svádí ženy. Harry řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne. Je to dostaveníčko dosti pikantní, jelikož se chystají splnit si své sexuální fantazie: ona jako francouzská služka, on jako Tarzan. Debbie se ale také vrací do domu se svým přítelem Joem v domnění, že budou mít celý dům pro sebe. Ambasáda mezitím čelí hrozbě bombového útoku, a tak Harryho sekretářka Faye Bakerová a kapitán South z americké námořní pěchoty přijíždějí do velvyslancovy rezidence vybudovat krizový štáb. Kapitán South nechá pozemek střežit jednotkou námořníků, takže nikdo nemůže pryč. Harry zaslechne Debbie, jak si povídá s někým ve svém pokoji, a ptá se, kdo to je. Po chvilce váhání Debbie dostane spásný nápad a prohlásí, že je to její kamarádka Josephine. Joe od té chvíle stráví notnou část hry v převlečení za děvče – do kterého se navíc náruživý Harry bláznivě zamiluje. Kapitán South má dojem, že je na stopě šílenému teroristovi, a nešikovná a lehce natvrdlá Faye způsobí mnoho nehod.

Nečekejte duchaplné filozofování o životě, či výrazné myšlenky, které by ve vás měly zůstat. Jde o bláznivou situační komedii výbornou na zlepšení nálady a na oddych. Hra staví na svižném ději, slovní komice, převlecích, ale i rychlých akcích. V hlavní roli velvyslance určitě oceníte Lukáše Vaculíka a v roli Joea, který se co chvíli převléká za ženu je určitě výborný Filip Tomsa. Zcela úžasně hraje kapitána námořní pěchoty se “zeleným mozkem” Juraj Bernáth, nám se dále v roli Faye velmi líbila Olga Želenská a role sluhy Perkinse výborně sedla Pavlu Nečasovi. Tím, že nesledujeme nekonečné a nesmyslné seriály na TV Nova, Prima i ČT, tak pro nás byli tito herci dosud neznámí, ale velmi mile překvapili. Pokud si tedy chcete provětrat bránici a pořádně se zasmát, doporučujeme tuto hru navštívit.

Milan Kotulek