Na zlatém jezeře

V pražském divadle ABC jsme shlédli hru Na zlatém jezeře, jejímž autorem je Ernest Thompson. Opět jde o hru bez moderní úpravy, která je produkována agenturou Harlekýn a nikoliv divadlem ABC. V hlavních rolích se můžete těšit na Simonu Stašovou a Ladislava Freje nebo Jana Vlasáka.

Starší manželský pár tráví každé léto v chatě na březích Zlatého jezera. Norman je věčně nespokojený a nabručený profesor v penzi, Etel je optimistická a vše chápající manželka na plný úvazek. Do poklidních letních dnů zasáhne jejich dcera Chelsea, která stále střídá práci i partnery. Ta má nového partnera, jede s ním na dovolenou a svým rodičům na chatě nechá na tuto dobu na hlídání pubertálního syna svého nového partnera. Vztah Normana a Chelsey není vůbec dobrý, ale prostřednictvím nově nabytého nevlastního vnuka Norman ožije a připraví pro něj skvělé prázdniny. Nakonec se urovná i vztah s dcerou.

Výkony herců v hlavních rolích jsou výborné, dialogy promyšlené a vypointované. Ve hře jsou vtipné momenty, ale je v ní i velmi mnoho míst k zamyšlení o vztazích mezi rodiči a dětmi i o životě starších lidí, či o vyrovnání se se smrtí. Pokud se chcete bavit, ale trochu se i zamyslet, určitě můžeme tuto hru doporučit.

HODNOCENÍ: 90%

Milan Kotulek