Hledám ženu, nástup ihned

Na tuto hru můžete zajít do pražského divadla Palace. Autorem je Edward Taylor, v hlavních rolích se můžete těšit na Nelu Boudovou a Marka Adamczyka.

Základní děj hry je jednoduchý. Jim Watt, který pracuje jako šéf menší pobočky firmy, která se zabývá obchodem s akciemi, žije se svou milenkou a ke svatbě se příliš nemá. Na kotrolu svých poboček ale začne jezdit “velký šéf” z centrály a to je problém. Šéf se tváří jako přísný katolík a požaduje od svých podřízených bohabojný život a do něj patří i manželství. Jim nejprve navrhne své milence, aby na večerné návštěvě šéfa předstírali, že jsou manželé, což ji rozčílí a odejde z domova. Jimovi tak nezbývá, než sehnat jinou ženu, která bude večer jeho manželku předstírat. Nakonec mu zbyde jediná varianta, kterou je jeho uklízečka Edna Chapmanová.

Návštěvou šéfa začne série nedorozumnění a komických situací, jelikož Edna je velmi jadrná a nechová se příliš vznešeně, navíc se domů vrátí i Jimova milenka a jeho manželku je nakonec ochotná předstírat i jeho podřízená z kanceláře. Jak vše dopadne a dostane Jim padáka kvůli svému “prostopášnému” životu? To se určitě dozvíte na koci hry.

Hra je dobře stavěná, není v ní příliš hluchých míst. Herecky určitě dominuje Nela Boudová, Marek Adamczyk někdy trochu přehrává a je méně uvěřitelný, ale jako celek je hra příjemným zpestřením všedního dne 🙂

HODNOCENÍ: 85%

Milan Kotulek