Prachy !!!

Opět jsme zašli na divadelní představení a to do pražského Divadla Palace, které se nalézá na Václavském náměstí. Před vánočními svátky jsme si vybrali divadelní hru Prachy !!! od humoristy Raye Cooneyho. Jde v současnosti o jednoho z nejlepších anglických tvůrců divadelních komedií. Jeho hry většinou obsahují smršť slovního humoru a množství více i méně absurdních situací a prolínajících se zápletek.

A jaký je děj této hry? Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává – Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber. Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet.

V hlavních rolích v tomto představení excelovali Ondřej Vetchý a Vanda Hybnerová a zdatně jim sekundoval druhý pár, který přišel na návštěvu, v podání Pavla Kikinčuka a Sabiny Laurinové. Výraznějším z obou policistů na scéně byl pak Michal Novotný. Hra měla od začátku rychlý spád a děj plynul zcela bez jakýchkoliv hluchých míst. Dialogy i humorné scény postupně gradovaly a publikum se výborně bavilo po celou dobu představení. Pokud si chcete odpočinout od všedních problémů a skutečně se pobavit, určitě hru můžeme doporučit.

Milan Kotulek