Miláček Anna

Po delší covidové pauze a několika odkladech představení jsme zašli do pražského divadla Palace, tentokrát na komedii Marca Camolettiho Miláček Anna. Ve hře vystupují dvě manželské dvojice. První je Bernard a Jacqueline v podání Davida Prachaře a Petry Špalkové, druhou dvojici Roberta a Brigitte ztvárnili Saša Rašilov a Linda Rybová. Zápletka je prostá. Bernard a Jacqueline jsou manželé z velmi dobře situované podnikatelské vrstvy a jsou zvyklí na určitý luxus. Mají dokonce služebnou Annu v podání Martiny Hudečkové, bez které si ani běžný provoz domácnosti neumí představit. Oba se však vzájemně citově postupně odcizili a tak hledají povyražení mimo domov a mimo svou společenskou vrstvu.

Bernard si našel mladičkou Brigitte, která je krásná, naivní a také velmi jednoduchá. Jacqueline se začala scházet s Robertem, který je také mladý, je to věčně chudý muzikant a rebel s miniaturním bytem. Bernard i Jacquelin by si chtěli se svými mladými objevy užít. Bernard proto vymyslí pro svou ženu výlet vlakem k její matce, kterému se ale on lstí vyhne s tím, že musí jet na služební cestu a pozve si domů svou mladou Brigitu. Jacquelin si myslí, že její muž jede skutečně na služební cestu, předstírá proto cestu ke své matce a také ona si domů pozve svého Roberta. Navíc doma zůstala i služebná Anna, která začne pomáhat zcela všem.

Od této chvíle jsme svědky nepřetržitého pásma scének a slovních výměn, zmatků, nedorozumění a skečů. Hra nemá hluché místo a nemá ani slabinu v hereckém obsazení. Všichni ve hře jsou rovnocennými partnery a všichni excelují. Hra má spád a pokud se chcete dobře bavit, tak určitě s tímto titulem neprohloupíte. Za nás mohu pouze doporučit.

HODNOCENÍ: 80%

Milan Kotulek