Tři muži na špatné adrese

Opět jsme navštívili divadelní představení a opět to bylo divadlo Bez Zábradlí v Praze. Toto divadlo jsme si oblíbili, jelikož má ve svém repertoáru hodně komedií, které máme rádi. Tentokrát jsme byli na představení Tři muži na špatné adrese, což je komedie italského autora Lugiho Lunariho.

Jak by šla tato komedie charakterizovat? Celý děj se odehrává v jedné místnosti. Postupně se do této místnosti dostaví podnikatel (Antonín Procházka), vysokoškolský profesor (Zdeněk Žák) a vysloužilý voják z tajné služby (Karel Heřmánek). Každý z nich sem přišel s jiným cílem a za jinou “firmou” a každý z nich je přesvědčen, že on je zde správně a ostatní si spletli adresu.

Posléze se začnou dít nevysvětlitelné věci, jako že každý z nich může odejít dveřmi, kterými vstoupil, ale ty další jsou pro něj “zamčené” a nemůže je otevřít, atd. Tři muži jsou nuceni kvůli probíhajícímu protichemickému cvičení strávit spolu noc v této místnosti. Přesto, že se jedná “pouze” o rozhovor tří lidí v jedné místnosti, nudit se určitě nebudete.

Jde o neutuchající sérii dialogů pánů Heřmánka, Procházky a Žáka, kde se budete určitě hodně bavit. Hra ale není pouze pro zasmání a ke konci přibývá “podivných” úkazů a pánové si nejsou jisti, jestli jsou ještě v našem nebo na onom světě. Závěr hry je pak pro diváka většinou k zamyšlení, jelikož je pojat tak neurčitě, že divák sám se může rozhodnout pro jednu ze dvou možností, kterou závěr nabízí.

Určitě všem doporučujeme na tuto hru zajít, dobře se pobavit, ale také se zamyslet.

Milan Kotulek