Pražská muzejní noc 2016

Akce pro rodiny z Prahy a okolí, kdy můžete v rámci jedné noci navštívit zdarma nebo za symbolické vstupné objekty, které mají často hodně vysoké vstupné, nebo jsou i běžně nepřístupné. Letos se konala 11.6.2016.

Oficiální web pořadatele akce: www.prazskamuzejninoc.cz

Naše zkušenosti a pocity z této akce jsou smíšené. Na jedné straně možnost navštívit zajímavá místa bez vstupného, často i zajímavé doprovodné programy, na druhé straně davy lidí, kteří chtějí totéž. Takže ve výsledku objektů příliš mnoho navštívit nemůžete, jelikož většinou čekáte na vstup v sáhodlouhých frontách, prodíráte se davy lidí a jezdíte přecpanými autobusy. Kdo to ale nezkusil, tak o hodně přichází – určitě doporučujeme minimálně jednou se zúčastnit. Každým rokem se však postupně zmenšuje celková nabídka objektů, které se této akce účastní a které nepožadují vstupné. Ubývají vždy ty zajímavé objekty, kde je běžně vysoké vstupné, nebo jsou něčím výjimečné.

Letos jsme si nakonec muzejní noc nechali ujít. Počasí bylo sychravé, v seznamu zúčastněných objektů jsme navíc nenašli nic, co by nás nějak hodně zaujalo. Většinou se jednalo o objekty, které už jme navštívili (někdy i vícekrát) nebo to bylo něco o co se příliš nezajímáme (např. moderna ve všech podobách, alternativní umění atd.). Takže ani “slabší” nabídka nás nedonutila někam vyrazit. Fotografie přiřazujeme z ročníku 2015, kdy jsme navštívili muzeum MHD ve vozovně Střešovice a skleníky Botanické zahrady Na Slupi.