Okolím Říčan

Okolím Říčan, 50. rovnoběžka – tak zněl celý název turistického pochodu, který se konal 25.3.2017. Jednalo se již o 39. ročník tohoto pochodu. Upozorňovali jsme na něj i v našem kalendáři. Organizátorem je KČT Říčany – Radošovice. Webové stránky organizátora naleznete zde: KČT Říčany.

My jsme si vybrali krátkou trasu 10 km, jelikož jsme si spíše cestou chtěli odpočinout, pobavit se a trochu si i zasportovat. Současně jsme v okolí hledali i nějaké ty “kešky”, jelikož se trošku věnujeme geocachingu. S našimi zastávkami a zacházkami jsme nakonec ušli cca 16 km. Trasa pochodu vedla od nádraží v Říčanech výhradně po červené značce až do Strašína, kde byla kontrola. Dále jsme šli po červené až na rozcestí s modrou (Janovický les) a po modré přes Vojkov a Říčanský les vedla cesta zpět do Říčan. Cíl byl stejně jako start u nádraží v restauraci U Kozlů.

Počasí bylo nádherné, stále svítilo sluníčko. Ráno bylo sice kolem 5°C, ale odpoledne již kolem 12°C. Cesta byla místy blátivá, ale procházka to byla nádherná. Kolem trasy pochodu jsme odlovili i 5 keší, takže co více si přát. Cestou jsme narazili již na kvetoucí podběl i probouzející se mraveniště. Určitě tento pochod doporučujeme. Trasy nejsou náročné, jsou vhodné i pro rodiny s dětmi, vedou po turistických značených cestách, takže orientace je také dobrá. Kromě dobrého pocitu vám v cíli bude odměnou tradiční diplom, často i odznak a turistická vizitka pochodu. Tento ročník pochodu byl zařazen i do série “Středočeská 10”.

 

Trasa pro GPS Garmin: