Karlštejnská tlapička 2016

Jedná se o další z organizovaných pochodů, které vás zavedou do oblasti Českého krasu. Opět se jedná o hvězdicový pochod, který má cíl na Karlštejně. Nejedná se o nijak starý pochod s dlouholetou tradicí – 30.4.2016 se konal teprve 6. ročník tohoto pochodu, ale na druhou stranu pořadatelé se snaží každý rok o jiné trasy, takže pochod by se neměl za chvíli “okoukat”. Letos byly starty na Karlštejně (okružní), dále na Zbraslavi, v Srbsku a v Berouně. Pochod pořádá klub Trilobit Barrandov. Na webu pořadatele nalenete také pozvánky na další zajímavé pochody.

Oficiální stránky pořadatele pochodu: www.trilobitbarrandov.eu

V minulých letech se pochod konal často ve stejný den, jako “Kudy chodil Karel IV.”, takže jsme se “tlapičky” neúčastnili. Letos byly oba pochody v různých termínech, takže jsme se na “tlapičku” vypravili. Vybrali jsme si trasu 16 km z Berouna, odkud jsme vyšli kolem 9.30. Počasí bylo nádherné. Přemíra sluníčka a úvodní stálé stoupání směrem na Tetín nás hodně zdrželo, jelikož jsme se neustále zastavovali a různě odkládali a kombinovali oblečení, aby nám nebylo příliš vedro, ale zase ani zima. Cestou byly 4 němé kontroly a 2 lidské. Ty jsme ale nestihli, jelikož jejich načasování bylo takové, že jedna na místě končila v 11h a druhá ve 12h. Jelikož byla možnost startu v Berouně až do 11h a cíl byl otevřen do 18h, nezdálo se nám časové rozložení lidských kontrol rozumné, ale to byla snad jediná malá vada na kráse pochodu.

Přes Tetín, Kodu a Liteň jsme se dostali do Zadní Třebaně a odtud už cesta vedla přes vyhlídku na Karlštejn. Cestou jsme si udělali příjemnou zastávku na Kofolu v Zadní Třebani a na Karlštejně jsme si došli na pozdní oběd nebo brzkou večeři. Krajina byla nádherná, ale vlivem častých stoupání a klesání jsme šli celkem pomalu a do cíle dorazili až kolem 16h.

Milan Kotulek

Trasa pro Garmin: