Event Category: Rodinné akce

Koncert Rádia Blaník na Konopišti

Narozeninový koncert rádia Blaník v přírodním amfiteátru na Konopišti. Podrobnosti na webu rádia, viz. níže.

Velikonoční prohlídky zámku Dačice

O velikonočních prohlídkách si návštěvníci mohou prohlédnout velikonočně vyzdobené interiéry zámku doplněné o výklad kombinující jak klasické zámecké informace, tedy o architektuře, vybavení a majitelích, tak informace o tom, jak se slavily Velikonoce v historii.

Od masopustu do Velikonoc

Zvyky a tradice nejen na Novohradsku od masopustu do Velikonoc. Speciální prohlídky zaměřené na trávení velikonočních svátků na přelomu 19. a 20. století na hradu, zámku i v chalupě. Ve dnech 15.-18. dubna bude pro návštěvníky připravena velikonočně vyzdobená II. prohlídková trasa “Za časů pana správce”, a to v 10, 11, 

Pražské věže

odíváme se do nově opravené Vršovické vodárenské věže v Michli. Na věž kostela na Spořilově, tradičně na věž sokolovny v Nuslích, na věž kostela v Kunraticích, na věž kostela v Braníku, na novou vyhlídku v Modřanech a mnoho dalších. Startovné 300,-/os. dosp., 200,- děti, vstupy na věže v ceně startovného.

Zahájení turistické sezóny v Českém Švýcarsku

V neděli 3. dubna proběhne zahájení turistické sezóny v Českém Švýcarsku. Hlavním tématem je představení úseku nové trasy Hřebenovky, která navazuje na tradici dnes již zapomenuté Hřebenovky z počátku minulého století.