Archivy: Events

Koncert Rádia Blaník na Konopišti

Narozeninový koncert rádia Blaník v přírodním amfiteátru na Konopišti. Podrobnosti na webu rádia, viz. níže.

Pochod Praha – Prčice

Tradiční pochod, tentokrát s několika omezeními na trasách dopravy. Viz. web pořadatele.

Krušovický vejšlap

Turistický pochod v okolí Stochova na Rakovnicku.

Mladoboleslavská padesátka

50. ročník turistického pochodu v okolí Mladé Boleslavi. Start od 6h, informace o pochodu na webu pořadatele, viz. níže.

Kudy chodil Karel IV.

Další ročník turistického pochodu v okolí Karlštejna.

Hájemství zelené

31. ročník turistického pochodu se startem a cílem ve Zdicích u Berouna. Start od 7 do 10h, propozice pochodu na místě.

Železniční tajemství Krčského lesa

Turistický pochod v délce 7 km. Sraz ve čtvrtek 21. 04. v čase 16:00 – 18:00 na žst. Praha-Braník. Program dle propozic obdržených na startu pochodu, mj. i s projitím původního tělesa tratě Posázavského pacifiku v blízkosti žst. Praha-Krč. Ukončení akce v čase 17:30 – 20:00 v Restauraci Na tý louce zelený, K Zelené 

Splašená vejce

Tradiční výstava na zámku Jindřichův Hradec s instalací cca 800 ks aranžovaných vajec. V období 15.4.-18.4. budou samostatné prohlídky, od 19.4. do 24.4. již klasické prohlídky s průvodcem, ale instalace s vejci ještě po tuto dobu zůstanou. Vstup vždy 10-12h, 13-15.15h. Viz. web zámku.

Od masopustu do Velikonoc

Zvyky a tradice nejen na Novohradsku od masopustu do Velikonoc. Speciální prohlídky zaměřené na trávení velikonočních svátků na přelomu 19. a 20. století na hradu, zámku i v chalupě. Ve dnech 15.-18. dubna bude pro návštěvníky připravena velikonočně vyzdobená II. prohlídková trasa “Za časů pana správce”, a to v 10, 11, 

Velikonoční prohlídky zámku Dačice

O velikonočních prohlídkách si návštěvníci mohou prohlédnout velikonočně vyzdobené interiéry zámku doplněné o výklad kombinující jak klasické zámecké informace, tedy o architektuře, vybavení a majitelích, tak informace o tom, jak se slavily Velikonoce v historii.