Benešovský jarmark 2018

Navštívili jsme letos na 1. května májové slavnosti, které s v různých městech konají pod různými názvy. V Benešově u Prahy jsou skryty pod názvem Benešovský jarmark. Původně se jednalo o tradiční staročeské trhy s doprovodným programem. V současnosti jde spíše o zábavné odpoledne s kulturním programem, na jehož pozadí jsou trhy a menší pouť. Trhy už dávno ztratily svůj původní obsah a převážně zde najdete pouťové zboží od nekvalitních hraček, přes nekvalitní oblečení, až po marcipánová srdce, na která celý den svítí slunce a jistě to není poslední pouť, kde je vystavují :-).

My jsme ještě po našem příjezdu do Benešova navštívili bývalé železniční depo, které je u nádraží. Zde také probíhal program pro děti, které si mohly zajezdit po zahradní železnici tažené miniaturní parní lokomotivou, mohly se svézt v kabině motorové mašiny až na skutečné nádraží, nebo se mohly podívat na několik menších modelových kolejišť, která byla uvnitř železničního vagónu.

Hlavní program ale probíhá na hlavním náměstí, kde byla umístěna dvě pódia. Interpreti se zde střídali již od 10h dopoledne. My jsme dorazili kolem 14h, takže jsme se účastnili až druhé části programu. Od 15h to byl koncert Jaroslava Uhlíře, který nás rozezpíval svými hity z pohádek i filmů a skutečně zpívala i většina dospěláků. Na závěr byl ohromný aplaus a J. Uhlíř musel ještě přidávat a protáhl tak svůj koncert nad stanovený časový limit. V 16h ho na protějším pódiu vystřídal Ivan Mládek a od 17h následovala skupina Jelen, která existuje relativně krátkou dobu, ale pár písniček už zařadila mezi známé české “hity”. Od 18h pak byl koncert Marka Ztraceného, který také zazpíval svůj známý hit a přidal i další písničky. Od 19h pak měla následovat Lucie Bílá, ale na tu už jsme nečekali, jelikož nepatří mezi naše oblíbence a jeli jsme domů. Příští rok se sem na 1. května ale jistě vrátíme.

Milan Kotulek