Alvaro Soler – Mar de Colores

Dne 7.5.2019 vystoupil v Praze, v Tipsport aréně (alias na zimním stadionu na Výstavišti v Holešovicích) španělský zpěvák Alvaro Soler. Jelikož se nám styl jeho hudby líbí a máme rádi jeho písničky, zašli jsme se na koncert také podívat. Oficiální začátek koncertu byl ve 20h. To však teprve nastoupil “předskokan” Alvara, kterým byl africký začínající zpěvák Kelvin Jones.

Mně osobně se jeho vystoupení příliš nelíbilo. Diváky začal “roztleskávat” ještě, než něco předvedl, takže hned jeho první písnička byla plná příkazů kdo má tleskat a co má publikum volat, takže z původní cca 2-3 minutové písničky byl asi téměř desetiminutový útvar, kdy zpěvák stále k něčemu vyzýval publikum a cosi zazpíval až na konci. Další jeho písničky už nebyly tak roztroušené, ale nicméně jeho styl a doprovod pouze na kytaru mi nijak k srdci nepřirostl. Zpěvák na konci svého vystoupení prohlásil, že ho publikum dojalo k slzám. Bylo to i opačně, já také slzel a těšil se na jeho odchod. K. Jones odešel z pódia ve 20.30, ale Alvaro Soler po něm hned nenastoupil a nechal publikum čekat dalších 30 minut. Jeho koncert začal až ve 21h.

Vlastní koncert Alvara Solera byl skvělý a strhující. Jelikož se jedná o neanglicky zpívajícího interpreta, melodie písniček mají jiný rytmus a neustále svádí k pohupování do rytmu či tančení. Zpěvák ukázal, že kvalitní výkon nezáleží na pyrotechnických či světelných efektech nebo v nějaké megashow. V tomto směru byl koncert velmi střídmý, ale zato zde byla velmi početná doprovodná skupina, takže skladby měly krásně sytý a silný zvuk. Koncert ale nebyl pouze smrští písniček Alvara Solera. Zazpíval i duet s vokalistkou Mishou, která byla v jeho doprovodné kapele, dvě písničky doprovodil hrou na klavír, nebo u jedné písně nechal do publika vhodit několik obřích nafukovacích balónů.

Své největší hity, jako La Cintura, Animal, či Sofia si nechal až na konec koncertu, ale to vůbec nevadilo. Zazněla i úplná novinka a to písnička La Libertad. Publikum si většinu hitů zpívalo spolu s Alvarem Solerem a před pódiem se davy vlnily a tančily. Postupně zaznělo přes 20 písniček a koncert trval cca 2h. Praha byla první zastávkou tohoto zpěváka s jeho novým turné. Pokud zde bude opět Alvaro Soler vystupovat, určitě opět půjdeme a doporučujeme všem příznivcům tohoto stylu hudby koncert nevynechat.

Milan Kotulek